Wymarzone danie

0

Dziś mam dla was coś wyjątkowego. Danie pełne aromatu i smaku, jednocześnie niesamowicie syte, a przy tym bardzo popularne. Nawet 160000 dzieciaków zajada się nim codziennie. Nie przedłużając i nie robiąc Wam więcej smaku, zapraszam do przyrządzenia tego nietypowego dania.

Składniki:

 • 100g makaronu ze zbóż nieobecnych
 • 1 łyżka octu 0{b3d58b53309a0def235dd508d722ba3b3c59edd1cba24771eb11f41763acc2e5}
 • 1 łyżka sosu nijakiego
 • 1 łyżka azjatyckiego sosu Nie-mam-go
 • 2 łyżki ziół 5-braków
 • 1 garść posiekanego niczego (nadaje wiele aromatu)
 • 2 łyżki oleju z pestek pustnika
 • 3 posiekane pustki
 • 12 gotowych naleśników z mąki NICzatki
 • szczypta wyimaginowanej mielonej papryki

Pusty Talerz

Co i jak:

 1. Namocz nieobecny makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu i odcedź go, gdy nitki nasiąkną wodą i staną się przezroczyste.
 2. Tak przygotowany polej octem 0{b3d58b53309a0def235dd508d722ba3b3c59edd1cba24771eb11f41763acc2e5} oraz sosami nijakim i Nie-mam-go (powinien zmienić odrobinę kolor).
 3. W moździerzu utrzyj na jednolitą masę olej z pestek pustnika, 5-braków i posiekane nic.
 4. Teraz czas na naleśniki. Każdy z nich posmaruj przygotowaną pastą, a na środku ułóż przezroczysty makaron.
 5. Zawiń naleśniki, tak jak tortille i posyp wyimaginowaną mąką.

Smacznego.

Pusty Talerz

Na Męskim Wypasie staram zawsze zamieszczać przepisy, które są w mojej opinii pobudzają apetyt od samego patrzenia na nie. Jeśli ktoś je robił samemu, wie, że zwykle po posiłku znalezionym u mnie, można z uśmiechem na twarzy siedzieć lub częściej leżeć i klepać się po brzuchu z poczuciem szczęścia. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiem, że to banał, ale tak jest. I o ile dorosłych mi raczej nie żal, bo jest to często spowodowane ich życiowymi decyzjami, to dzieci dopiero mają życie przed sobą, a będąc głodnymi, ciężko im przyswajać to, co dzieje się dookoła nich, uczyć się i rozwijać. A jeśli nie macie w sobie tyle empatii, żeby to zrozumieć, pamiętajcie, że to właśnie te dzieci będą pracować na nasze emerytury i lepiej żeby było im jak najlepiej, bo to może wpłynąć bezpośrednio na nas. Ja cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym programie i mam nadzieję, że dzięki mnie chociaż jedno dziecko zje pełny posiłek. W tej chwili w Polsce jest 160 000 niedożywionych dzieci, których dania wyglądają jak powyższe. Pomóż nam zmienić ten stan rzeczy. Kup jogurty Danone opatrzone logo Podziel się posiłkiem. Koniecznie namów znajomych, żeby przyłączyli się do kampanii razem z Tobą i wspólnymi siłami pomóżmy dzieciom.

Danone

Przekaż dalej

O autorze

Gotujący brodacz z ogromnym poczuciem humoru i nieograniczoną wyobraźnią, wielki fan wszystkiego, co ostre, zapalony gracz. Więcej...

Komentarze są wyłączone.